Drone Film Festival Wrocław 2016 za nami!

Projekcje najlepszych krajowych i zagranicznych filmów kręconych przy użyciu drona, wykład, panel dyskusyjny, specjalistyczne prezentacje oraz wydarzenia towarzyszące. W piątek 11 listopada we Wrocławiu odbyła się pierwsza edycja Drone Film Festival, podczas którego wyłonieni zostali laureaci międzynarodowego konkursu filmów kręconych z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych. Autorzy najlepszych produkcji filmowych i fotograficznych otrzymali „Kryształowe Drony”.

W piątek 11 listopada 2016 w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu odbyła się pierwsza edycja Drone Film Festival, którego organizatorem było Samodzielne Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych 10%Art. Współorganizatorem przedsięwzięcia była m.in. Dolnośląska Szkoła Wyższa. W trakcie wydarzenia odbyły się: wykład o detekcji dronów, pokaz systemu Motion Capture stosowanego w filmach, animacjach 3D i grach komputerowych oraz prezentacja aplikacji podpowiadającej użytkownikom dronów jak, gdzie i kiedy latać legalnie. Organizatorzy zadbali również o wydarzenia towarzyszące, m.in. strefę z symulatorami lotów, pokazy druku 3D oraz fotobudkę dla najmłodszych.

ArrowArrow

PATRONI I PARTNERZY WYDARZENIA:

Szczegółowe informacje dot. festiwalu, pełna lista laureatów , multimedialna galeria filmów nominowanych i nagrodzonych w konkursie, a także informacje o nagrodzie publiczności dostępne będą są na stronie stronie www.dronefilmfestival.eu

Głównym punktem programu było rozstrzygnięcie międzynarodowego konkursu filmów kręconych z wykorzystaniem dronów. Do oceny jury nominowanych było 28 polskich i zagranicznych produkcji. „Kryształowe Drony” w otrzymali: – w filmowej kategorii „Mój przyjaciel dron” laureatem został Sven Schmid z Aerovista.de za materiał Climbing the Delago Towers, – w kategorii „Najpiękniejsze miejsca” przyznane zostały dwa pierwsze miejsca, które otrzymali Jacek Drofiak z Arturem Gajdzińskim za film Holiday in Poland oraz Simen and Fredrik Haughom za produkcję Spectacular Norway. Nagrodę w kategorii „Odlot” ufundowaną przez organizatora Festiwalu i sponsora drony.net w postaci tabletu otrzymał Paweł Szmalcel z Eagle Eye Drone za film pt. Seat Ateca Kondratów. Laureatem w fotograficznej kategorii „Niebo pełne emocji” został Przemysław Złotkowski z Dronvisions za pracę pn. Pomiędzy nocą a dniem. Przyznana została również nagroda specjalna za film Dzielnica Opola – Wróblin autorstwa Sławomira Mielnika z Flying Images. Docenione przez jury zostały też inne wybrane produkcje, których autorzy otrzymali wyróżnienia w postaci statuetek.