Polska Akademia Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

GALERIA I MULTIMEDIA PRESS ROOM REKRUTACJA 2017 OGLĄDAJ NA ŻYWO FUNDACJA „HASCO-LEK” BEZPIECZNE FERIE!

OFICJALNA STRONA

Polskiej Akademii Dzieci

w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

Polska Akademia Dzieci w DSW 2017

Polska Akademia Dzieci to pierwszy na skalę międzynarodową uniwersytet prowadzony przez dzieci. Mali eksperci w trakcie wykładów naukowych,które odbywają się w ciągu roku akademickiego w ustalony dzień w szkołach wyższych, przekazują słuchaczom wiedzę z obszaru swoich zainteresowań. Celem projektu jest rozbudzanie w młodych odbiorcach ciekawości świata, chęci do realizowania własnych pomysłów oraz projektowania eksperymentów. Uczestnikami wydarzenia są dzieci w wieku od 6. do 12. lat oraz ich opiekunowie. W trakcie zajęć uczestnicy mogą zadawać pytania ekspertom. Wszyscy słuchacze posiadają imienny indeks uczelni, w której organizowane są wykłady. Każde spotkanie kończy się poczęstunkiem, a zwieńczeniem całorocznych wysiłków jest wspólna, międzynarodowa konferencja organizowana 1. czerwca w Gdańsku. Wstęp na wykłady Polskiej Akademii Dzieci jest bezpłatny. W okresie od stycznia do maja zrealizowanych zostanie pięć tematycznych spotkań.Organizatorem Polskiej Akademii Dzieci we Wrocławiu jest Dolnośląska Szkoła Wyższa. Partnerem strategicznym projektu jest Fundacja „HASCO-LEK”.

Ikonkapad100px

20.01.2017 godz.11:00 – [czytaj więcej…]

INAUGURACJA PAD 2017 – obszar tematyczny: Historia
specjalne okazje: Dzień Babci i Dziadka
Ikonkapad100px

10.02.2017 godz.11:00 – [czytaj więcej…]

obszar tematyczny: Zdrowie i bezpieczeństwo.
specjalne okazje: Dzień Numeru Alarmowego 112 / Dzień Chorego
Ikonkapad100px

24.03.2017 godz.11:00 – [czytaj więcej…]

obszar tematyczny: Świat robotów i nowych technologii.
Ikonkapad100px

28.04.2017 godz.11:00 – [czytaj więcej…]

obszar tematyczny: Sport
specjalne okazje: The World Games – Wrocław 2017
Ikonkapad100px

19.05.2017 godz.11:00 – [czytaj więcej…]

ZAKOŃCZENIE PAD 2017 – obszar tematyczny: Cztery Żywioły
specjalne okazje: Dzień Dobrych Uczynków

KONTAKT Z NAMI / ADRESY DO KORESPONDENCJI:

Dolnośląskia Szkoła Wyższa we Wrocławiu

ul. Wagonowa 9, 53-609 Wrocław

„Polska Akademia Dzieci w DSW”

e-mail: pad@dsw.edu.pl

Jako, że ważny jest dla nas wszechstronny rozwój naszych Studentów, poza sferą poznawczą, chcielibyśmy, by poprzez udział w wykładach PAD, dzieci rozwijały także wrażliwość etyczną, moralną i społeczną, dlatego też stworzymy możliwość integracji międzygeneracyjnej, międzykulturowej, a także pomiędzy środowiskami dzieci zdrowych oraz zmagających się z chorobą lub innym trudnym doświadczeniem życiowym. Jubileuszowa 5. edycja PAD będzie miejscem spotkań, wymiany myśli i doświadczeń, dzielenia się wiedzą i wzajemnego inspirowania między dziećmi, ale także chcielibyśmy gościć Słuchaczy Dolnośląskiego Uniwersytetu III Wieku DSW, uczniów z American School of Wrocław, dzieci niewidzące i niedowidzące oraz przebywające w placówkach opiekuńczych, m.in. domy dziecka. Nowością będzie również wykorzystanie nowych technologii. Za pomocą streamingu (relacji na żywo online), będziemy łączyć się z dziećmi, które z różnych powodów (choroba, odległość) nie mogą osobiście uczestniczyć w Akademii.


dr Anetta Pereświet-Sołtan, Koordynatorka Polskiej Akademii Dzieci w DSW, psycholog, coach, nauczyciel akademicki i ekspert DSW. (© fot. W. Bernacka, A. Rajczyba / DSW )

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o planowanych wydarzeniach.

DOPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA
Newsletter