Otwarte seminarium [EDiTE] z udziałem prof. Dicka Howarda

2017-05-09 16:30 - 2017-05-09 18:00
Wydział Nauk Pedagogicznych DSW Dolnośląska Szkoła Wyższa

Międzynarodowy Instytut Studiów nad Kulturą i Edukacją gościć będzie prof. Dicka Howarda, który wygłosi wykład pt. “Searching for Marx. Then and Now”. Otwarte seminarium odbędzie się we wtorek, 9 maja o godz.16:30 w Centrum Konferencyjnym DSW (sala 308) przy ul. Strzegomskiej 55. Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu European Doctorate in Teacher Education.

Profesor Dick Howard jest wybitnym profesorem Stony Brook University. Często opisuje i wypowiada się na temat bieżących wydarzeń, trendów socjologicznych i tematów filozoficznych – co można zobaczyć w jego programie nauczania Vita. Artykuły, eseje, wykłady publiczne i występy radiowo-telewizyjne starają się łączyć te trzy wymiary myśli politycznej. Jest autorem wielu filozoficznych, historycznych i politycznych książek, które wydawane były m.in. w j. angielskim i francuskim. Jego ostatnia książka to Prymat Polityczny. Historia myśli politycznej od Greków do rewolucji francuskiej i amerykańskiej (Columbia University Press, 2010).

Uczestników prosimy o zapoznanie się z załączonym artykułem.
KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ ARTYKUŁ

Seminarium odbędzie się we wtorek 9 maja 2017 o godz. 16:30 w Centrum Konferencyjnym DSW przy ulicy Strzegomskiej 55 we Wrocławiu. Wizyta prof. Howarda organizowana jest w ramach projektu EDiTE, finansowanego z programu Horyzont 2020, działanie Marie-Sklodowska-Curie, nr umowy grantowej 676452. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej udział w spotkaniu jest bezpłatny. Seminarium prowadzone będzie w j. angielskim.