INAUGURACJA Polskiej Akademii Dzieci w DSW

2017-01-20 11:00 - 2017-01-20 13:00

W piątek 20 stycznia o godz. 11:00 blisko 300 małych studentów weźmie udział w inauguracji roku akademickiego Polskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. To już 5. edycja projektu organizowana przez wrocławską uczelnię. W trakcie spotkań prowadzonych przez swoich rówieśników oraz dorosłych ekspertów będą zdobywać wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin. Partnerem strategicznym po raz drugi została jest Fundacja „HASCO-LEK”.

Tematem i obszarem inauguracyjnego wystąpienia młodego i dorosłego eksperta będzie „historia”. Obszar ten pozostawia miejsce do zaprezentowania różnorodnych pasji i zainteresowań związanych z dawnymi czasami i wydarzeniami, mającymi miejsce zarówno w Polsce jak i na świecie. Celem spotkania będzie wzbudzenie refleksji i zainteresowania przeszłością, jako ważnym źródłem wiedzy o nas samych, naszej kulturze i cywilizacji. Uroczysta inauguracja 5. Edycji Polskiej Akademii Dzieci w DSW, która odbędzie się tuż przed Dniem Babci i Dziadka, będzie jednocześnie okazją do stworzenia otwartej międzypokoleniowej przestrzeni. W związku z tym do udziału w spotkaniu zaproszona zostanie grupa seniorów, gdyż to właśnie Dziadkowie najczęściej przekazują wiedzę o dawnych dziejach, zaszczepiając ciekawość i chęć poznania najmłodszym.

Wideo podsumowujące inaugurację 5. edycji Polskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej – styczeń 2017

Całe nagranie transmisji online z inauguracji Polskiej Akademii Dzieci w DSW – styczeń 2017