INAUGURACJA Polskiej Akademii Dzieci w DSW

INAUGURACJA Polskiej Akademii Dzieci w DSW

2017-01-20 11:00 - 2017-01-20 13:00
Dolnośląska Szkoła Wyższa
Centrum konferencyjne Dolnośląskiej Szkoły Wyższej
Strzegomska 55, Wrocław, Polska

W piątek 20 stycznia o godz. 11:00 blisko 300 małych studentów weźmie udział w inauguracji roku akademickiego Polskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. To już 5. edycja projektu organizowana przez wrocławską uczelnię. W trakcie spotkań prowadzonych przez swoich rówieśników oraz dorosłych ekspertów będą zdobywać wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin. Partnerem strategicznym po raz drugi została jest Fundacja „HASCO-LEK”.

Tematem i obszarem inauguracyjnego wystąpienia młodego i dorosłego eksperta będzie „historia”. Obszar ten pozostawia miejsce do zaprezentowania różnorodnych pasji i zainteresowań związanych z dawnymi czasami i wydarzeniami, mającymi miejsce zarówno w Polsce jak i na świecie. Celem spotkania będzie wzbudzenie refleksji i zainteresowania przeszłością, jako ważnym źródłem wiedzy o nas samych, naszej kulturze i cywilizacji. Uroczysta inauguracja 5. Edycji Polskiej Akademii Dzieci w DSW, która odbędzie się tuż przed Dniem Babci i Dziadka, będzie jednocześnie okazją do stworzenia otwartej międzypokoleniowej przestrzeni. W związku z tym do udziału w spotkaniu zaproszona zostanie grupa seniorów, gdyż to właśnie Dziadkowie najczęściej przekazują wiedzę o dawnych dziejach, zaszczepiając ciekawość i chęć poznania najmłodszym.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZEJŚĆ NA OFICJALNĄ STRONĘ
POLSKIEJ AKADEMII DZIECI W DSWWideo podsumowujące inaugurację 5. edycji Polskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej – styczeń 2017


Polska Akademia Dzieci to pierwszy na skalę międzynarodową uniwersytet prowadzony przez dzieci. Mali eksperci w trakcie wykładów naukowych, które odbywają się w ciągu roku akademickiego w ustalony dzień w szkołach wyższych, przekazują słuchaczom wiedzę z obszaru swoich zainteresowań. Celem projektu jest rozbudzanie w młodych odbiorcach ciekawości świata, chęci do realizowania własnych pomysłów oraz projektowania eksperymentów. Uczestnikami wydarzenia są dzieci w wieku od 6. do 12. lat oraz ich opiekunowie. Wszyscy słuchacze posiadają imienny indeks uczelni, w której organizowane są wykłady. Każde spotkanie kończy się poczęstunkiem, a zwieńczeniem całorocznych wysiłków jest wspólna, międzynarodowa konferencja organizowana 1. czerwca w Gdańsku. Wstęp na wykłady Polskiej Akademii Dzieci jest bezpłatny – jednak wymaga wcześniejszej rejestracji. Polska Akademia Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej w nadchodzącym roku realizowana będzie już po raz piąty. W okresie od stycznia do maja zrealizowanych zostanie pięć tematycznych spotkań (1 wybrany piątek w miesiącu).

Jako, że ważny jest dla nas wszechstronny rozwój naszych Studentów, poza sferą poznawczą, chcielibyśmy, by poprzez udział w wykładach PAD, dzieci rozwijały także wrażliwość etyczną, moralną i społeczną, dlatego też stworzymy możliwość integracji międzygeneracyjnej, międzykulturowej, a także pomiędzy środowiskami dzieci zdrowych oraz zmagających się z chorobą lub innym trudnym doświadczeniem życiowym. Jubileuszowa 5. edycja PAD będzie miejscem spotkań, wymiany myśli i doświadczeń, dzielenia się wiedzą i wzajemnego inspirowania między dziećmi, ale także chcielibyśmy gościć Słuchaczy Dolnośląskiego Uniwersytetu III Wieku DSW, uczniów z American School of Wrocław, dzieci niewidzące i niedowidzące oraz przebywające w placówkach opiekuńczych, m.in. domy dziecka. Nowością będzie również wykorzystanie nowych technologii. Za pomocą streamingu (relacji na żywo online), będziemy łączyć się z dziećmi, które z różnych powodów (choroba, odległość) nie mogą osobiście uczestniczyć w Akademii.


Całe nagranie transmisji online z inauguracji Polskiej Akademii Dzieci w DSW – styczeń 2017

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o planowanych wydarzeniach.

DOPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA
Newsletter