Polska Akademia Dzieci – marzec 2017

2017-03-24 11:00 - 2017-03-24 13:00

Jak wygląda świat robotów? Czy aplikacje i urządzenia mobilne mogą myśleć za człowieka? Co to są inteligentne domy? Roboty i nowe technologie, to temat najbliższego spotkania Polskiej Akademii Dzieci. Blisko 300 małych uczonych spotka się w piątek w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Wykład poprowadzą robot EuGenius i 10-letni Mateusz Witkowski z Kiełczowa.

W piątek 24 marca o godz. 11:00 blisko 300 małych studentów weźmie udział kolejnym spotkaniu Polskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. To już 5. edycja edukacyjnego projektu organizowana przez wrocławską uczelnię, której partnerem strategicznym po raz drugi została Fundacja „HASCO-LEK”. W trakcie spotkań prowadzonych przez swoich rówieśników oraz dorosłych ekspertów dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin.
Najbliższe spotkanie poświęcone będzie robotom i nowym technologiom. Jakie urządzenia, aplikacje i rozwiązania powstały w na przełomie XX i XXI wieku wyjaśni 10-letni Mateusz Witkowski ze Szkoły Podstawowej w Kiełczowie. W swoim wykładzie opowie o przechowywaniu danych w chmurze, nowoczesnych samochodach hybrydowych i autonomicznych, inteligentnym budownictwie, dronach, druku 3D, rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości w okularach VR oraz funkcjach, które łączą tablety, smartwacht’e i smarfony. W pełen tajemnic świat robotów zabierze młodych uczonych robot EuGenius. W trakcie wykładu dzieci dowiedzą się w jakich miejscach obecnie roboty wykorzystywane są na co dzień i prawie wyparły już ludzi, a w jakich miejscach dopiero testowane jest ich zastosowanie. Dowiedzą się także, czy są jakieś sporty przeznaczone tylko dla robotów i dlaczego właściwie roboty i ich konstruktorzy zajmują się sportem.

Wrocław [NA ŻYWO]: Polska Akademia Dzieci w DSW – marzec 2017