Polska Akademia Dzieci – marzec 2017

Polska Akademia Dzieci – marzec 2017

2017-03-24 11:00 - 2017-03-24 13:00
Dolnośląska Szkoła Wyższa
Centrum konferencyjne Dolnośląskiej Szkoły Wyższej
Strzegomska 55, Wrocław, Polska

Jak wygląda świat robotów? Czy aplikacje i urządzenia mobilne mogą myśleć za człowieka? Co to są inteligentne domy? Roboty i nowe technologie, to temat najbliższego spotkania Polskiej Akademii Dzieci. Blisko 300 małych uczonych spotka się w piątek w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Wykład poprowadzą robot EuGenius i 10-letni Mateusz Witkowski z Kiełczowa.

W piątek 24 marca o godz. 11:00 blisko 300 małych studentów weźmie udział kolejnym spotkaniu Polskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. To już 5. edycja edukacyjnego projektu organizowana przez wrocławską uczelnię, której partnerem strategicznym po raz drugi została Fundacja „HASCO-LEK”. W trakcie spotkań prowadzonych przez swoich rówieśników oraz dorosłych ekspertów dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin.
Najbliższe spotkanie poświęcone będzie robotom i nowym technologiom. Jakie urządzenia, aplikacje i rozwiązania powstały w na przełomie XX i XXI wieku wyjaśni 10-letni Mateusz Witkowski ze Szkoły Podstawowej w Kiełczowie. W swoim wykładzie opowie o przechowywaniu danych w chmurze, nowoczesnych samochodach hybrydowych i autonomicznych, inteligentnym budownictwie, dronach, druku 3D, rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości w okularach VR oraz funkcjach, które łączą tablety, smartwacht’e i smarfony. W pełen tajemnic świat robotów zabierze młodych uczonych robot EuGenius. W trakcie wykładu dzieci dowiedzą się w jakich miejscach obecnie roboty wykorzystywane są na co dzień i prawie wyparły już ludzi, a w jakich miejscach dopiero testowane jest ich zastosowanie. Dowiedzą się także, czy są jakieś sporty przeznaczone tylko dla robotów i dlaczego właściwie roboty i ich konstruktorzy zajmują się sportem.


Wrocław [NA ŻYWO]: Polska Akademia Dzieci w DSW – marzec 2017

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZEJŚĆ NA OFICJALNĄ STRONĘ
POLSKIEJ AKADEMII DZIECI W DSW


Polska Akademia Dzieci to pierwszy na skalę międzynarodową uniwersytet prowadzony przez dzieci. Mali eksperci w trakcie wykładów naukowych, które odbywają się w ciągu roku akademickiego w ustalony dzień w szkołach wyższych, przekazują słuchaczom wiedzę z obszaru swoich zainteresowań. Celem projektu jest rozbudzanie w młodych odbiorcach ciekawości świata, chęci do realizowania własnych pomysłów oraz projektowania eksperymentów. Uczestnikami wydarzenia są dzieci w wieku od 6. do 12. lat oraz ich opiekunowie. Wszyscy słuchacze posiadają imienny indeks uczelni, w której organizowane są wykłady. Każde spotkanie kończy się poczęstunkiem, a zwieńczeniem całorocznych wysiłków jest wspólna, międzynarodowa konferencja organizowana 1. czerwca w Gdańsku. Wstęp na wykłady Polskiej Akademii Dzieci jest bezpłatny – jednak wymaga wcześniejszej rejestracji. Polska Akademia Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej w nadchodzącym roku realizowana będzie już po raz piąty. W okresie od stycznia do maja zrealizowanych zostanie pięć tematycznych spotkań (1 wybrany piątek w miesiącu).

Jako, że ważny jest dla nas wszechstronny rozwój naszych Studentów, poza sferą poznawczą, chcielibyśmy, by poprzez udział w wykładach PAD, dzieci rozwijały także wrażliwość etyczną, moralną i społeczną, dlatego też stworzymy możliwość integracji międzygeneracyjnej, międzykulturowej, a także pomiędzy środowiskami dzieci zdrowych oraz zmagających się z chorobą lub innym trudnym doświadczeniem życiowym. Jubileuszowa 5. edycja PAD będzie miejscem spotkań, wymiany myśli i doświadczeń, dzielenia się wiedzą i wzajemnego inspirowania między dziećmi, ale także chcielibyśmy gościć Słuchaczy Dolnośląskiego Uniwersytetu III Wieku DSW, uczniów z American School of Wrocław, dzieci niewidzące i niedowidzące oraz przebywające w placówkach opiekuńczych, m.in. domy dziecka. Nowością będzie również wykorzystanie nowych technologii. Za pomocą streamingu (relacji na żywo online), będziemy łączyć się z dziećmi, które z różnych powodów (choroba, odległość) nie mogą osobiście uczestniczyć w Akademii.


dr Anetta Pereświet-Sołtan, Koordynatorka Polskiej Akademii Dzieci w DSW, psycholog, coach, nauczyciel akademicki i ekspert DSW. (© fot. W. Bernacka, A. Rajczyba / DSW )

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o planowanych wydarzeniach.

DOPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA
Newsletter