Polska Akademia Dzieci – maj 2017

2017-05-19 11:00 - 2017-05-19 13:00

„Cztery żywioły” to temat ostatniego w tej edycji spotkania Polskiej Akademii Dzieci w DSW. W piątek 19 maja br. od godz. 10:00 w Centrum Konferencyjnym Dolnośląskiej Szkoły Wyższej blisko 300 dzieci weźmie udział w uroczystym zakończeniu 5. edycji edukacyjnego projektu organizowanego przez wrocławską uczelnię, której partnerem strategicznym po raz drugi została Fundacja „HASCO-LEK”. Wykłady wygłoszą 12-letnia Iga Frątczak oraz fizyk dr Maciej Mulak.

W pierwszej części wykład poprowadzi 12-letnia Iga Frątczak, która opowie dzieciom o jednym z żywiołów jakim jest woda. Podzieli się wiedzą o ilości wody w organizmie człowieka, wyjaśni czym jest batyskaf i gdzie we Wrocławiu można go zobaczyć, wprowadzi rówieśników w świat morskich latarni, ale też podpowie jak i gdzie zdobywać blizy, aby zostać miłośnikiem latarni morskich. W swoim wystąpieniu zawrze również praktyczne informacje o tym ile wody dziennie powinniśmy spożywać i skąd się bierze pragnienie u człowieka. W drugiej części o prawach fizyki opowie dr Maciej Mulak z Politechniki Wrocławskiej. Całe spotkanie poprowadzi 11-letni Janek Miszczak, który w kwietni wystąpił w roli młodego eksperta. Dzieci zobaczą również specjalne nagranie z życzeniami i gratulacjami dla nich od Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Wszyscy mali studenci, którzy od stycznia regularnie uczęszczali na wykłady, odbiorą imienne certyfikaty udziału w projekcie. W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Dobrych uczynków mali studenci przekażą również własne książki na rzecz chorych dzieci znajdujących się w szpitalach w ramach akcji zaczytani, współorganizowanej przez Fundację „HASCO-LEK”,a także przekażą zbierane przez całą edycję nakrętki na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Następnie od godz. 11:30 w Centrum Konferencyjnym DSW oraz na terenach zielonych zorganizowane będą strefy kreatywne wg określonych żywiołów. W wodny świat eksperymentami wprowadzi dzieci Hydropolis. W strefie ognia pojawią się strażacy. W strefie ziemi zorganizowane zostaną warsztaty Land Art., stworzony zostanie zielony ogród w budynku, powstanie ekspozycja sprzętów geodezyjnych oraz przestrzeń małego ogrodnika, gdzie najmłodsi będą mogli posadzić samodzielnie rośliny. W strefie powierza będzie można nauczyć się robić ogromne bańki mydlane, spróbować stać się pilotem drona oraz przyjrzeć się konstrukcji paralotni.

Wrocław [NA ŻYWO]: Polska Akademia Dzieci w DSW – 19 maja 2017

Życzenia Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka dla studentów Polskiej Akademii Dzieci w DSW