Polska Akademia Dzieci – kwiecień 2017

2017-04-28 11:00 - 2017-04-28 13:00

Olimpijczyk i judoka Rafał Kubacki oraz 11-letni Jaś Miszczak wygłoszą wykład o sporcie dla 300 dzieci biorących udział w spotkaniach Polskiej Akademii Dzieci w DSW. Zaplanowany jest też specjalny pokaz młodych akrobatek ze Szkoły Podstawowej w Kiełczowie. Młody ekspert opowie małym studentom również o 10. Światowych Igrzyskach The World Games 2017, które w tym roku zorganizowane będą we Wrocławiu.

W piątek 28 kwietnia o godz. 11:00 300 małych studentów weźmie udział w przedostatnim w tym roku akademickim spotkaniu Polskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. To już 5. edycja edukacyjnego projektu organizowana przez wrocławską uczelnię, której partnerem strategicznym po raz drugi została Fundacja „HASCO-LEK”. W trakcie spotkań prowadzonych przez swoich rówieśników oraz dorosłych ekspertów dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin.
Tematem kwietniowego spotkania jest sport i 10. Światowe Igrzyska The World Games 2017. The World Games 2017 we Wrocławiu to ponad 30 dyscyplin, takich jak sporty wodne, lotnicze czy drużynowe. To kilka tysięcy zawodników, którzy odwiedzą Wrocław, by zmagać się na nowych oraz wyremontowanych obiektach. To tysiące kibiców, którzy podążą w ślad za nimi, o czym opowiadać swoim rówieśnikom będzie 11-letni Jaś Miszczak. Gościem specjalnym będzie wielokrotny mistrz Polski i Europy z 1989 roku w judo, olimpijczyk Rafał Kubacki, który wystąpił również w filmie Jerzego Kawalerowicza Quo vadis w roli Ursusa. W programie przewidziany jest również specjalny pokaz akrobatyczny uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie.

Wrocław [NA ŻYWO]: Polska Akademia Dzieci w DSW – kwiecień 2017