Polska Akademia Dzieci – kwiecień 2017

Polska Akademia Dzieci – kwiecień 2017

2017-04-28 11:00 - 2017-04-28 13:00
Dolnośląska Szkoła Wyższa
Centrum konferencyjne Dolnośląskiej Szkoły Wyższej
Strzegomska 55, Wrocław, Polska

Olimpijczyk i judoka Rafał Kubacki oraz 11-letni Jaś Miszczak wygłoszą wykład o sporcie dla 300 dzieci biorących udział w spotkaniach Polskiej Akademii Dzieci w DSW. Zaplanowany jest też specjalny pokaz młodych akrobatek ze Szkoły Podstawowej w Kiełczowie. Młody ekspert opowie małym studentom również o 10. Światowych Igrzyskach The World Games 2017, które w tym roku zorganizowane będą we Wrocławiu.

W piątek 28 kwietnia o godz. 11:00 300 małych studentów weźmie udział w przedostatnim w tym roku akademickim spotkaniu Polskiej Akademii Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. To już 5. edycja edukacyjnego projektu organizowana przez wrocławską uczelnię, której partnerem strategicznym po raz drugi została Fundacja „HASCO-LEK”. W trakcie spotkań prowadzonych przez swoich rówieśników oraz dorosłych ekspertów dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin.
Tematem kwietniowego spotkania jest sport i 10. Światowe Igrzyska The World Games 2017. The World Games 2017 we Wrocławiu to ponad 30 dyscyplin, takich jak sporty wodne, lotnicze czy drużynowe. To kilka tysięcy zawodników, którzy odwiedzą Wrocław, by zmagać się na nowych oraz wyremontowanych obiektach. To tysiące kibiców, którzy podążą w ślad za nimi, o czym opowiadać swoim rówieśnikom będzie 11-letni Jaś Miszczak. Gościem specjalnym będzie wielokrotny mistrz Polski i Europy z 1989 roku w judo, olimpijczyk Rafał Kubacki, który wystąpił również w filmie Jerzego Kawalerowicza Quo vadis w roli Ursusa. W programie przewidziany jest również specjalny pokaz akrobatyczny uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie.


Wrocław [NA ŻYWO]: Polska Akademia Dzieci w DSW – kwiecień 2017

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZEJŚĆ NA OFICJALNĄ STRONĘ
POLSKIEJ AKADEMII DZIECI W DSW


Polska Akademia Dzieci to pierwszy na skalę międzynarodową uniwersytet prowadzony przez dzieci. Mali eksperci w trakcie wykładów naukowych, które odbywają się w ciągu roku akademickiego w ustalony dzień w szkołach wyższych, przekazują słuchaczom wiedzę z obszaru swoich zainteresowań. Celem projektu jest rozbudzanie w młodych odbiorcach ciekawości świata, chęci do realizowania własnych pomysłów oraz projektowania eksperymentów. Uczestnikami wydarzenia są dzieci w wieku od 6. do 12. lat oraz ich opiekunowie. Wszyscy słuchacze posiadają imienny indeks uczelni, w której organizowane są wykłady. Każde spotkanie kończy się poczęstunkiem, a zwieńczeniem całorocznych wysiłków jest wspólna, międzynarodowa konferencja organizowana 1. czerwca w Gdańsku. Wstęp na wykłady Polskiej Akademii Dzieci jest bezpłatny – jednak wymaga wcześniejszej rejestracji. Polska Akademia Dzieci w Dolnośląskiej Szkole Wyższej w nadchodzącym roku realizowana będzie już po raz piąty. W okresie od stycznia do maja zrealizowanych zostanie pięć tematycznych spotkań (1 wybrany piątek w miesiącu).

Jako, że ważny jest dla nas wszechstronny rozwój naszych Studentów, poza sferą poznawczą, chcielibyśmy, by poprzez udział w wykładach PAD, dzieci rozwijały także wrażliwość etyczną, moralną i społeczną, dlatego też stworzymy możliwość integracji międzygeneracyjnej, międzykulturowej, a także pomiędzy środowiskami dzieci zdrowych oraz zmagających się z chorobą lub innym trudnym doświadczeniem życiowym. Jubileuszowa 5. edycja PAD będzie miejscem spotkań, wymiany myśli i doświadczeń, dzielenia się wiedzą i wzajemnego inspirowania między dziećmi, ale także chcielibyśmy gościć Słuchaczy Dolnośląskiego Uniwersytetu III Wieku DSW, uczniów z American School of Wrocław, dzieci niewidzące i niedowidzące oraz przebywające w placówkach opiekuńczych, m.in. domy dziecka. Nowością będzie również wykorzystanie nowych technologii. Za pomocą streamingu (relacji na żywo online), będziemy łączyć się z dziećmi, które z różnych powodów (choroba, odległość) nie mogą osobiście uczestniczyć w Akademii.


dr Anetta Pereświet-Sołtan, Koordynatorka Polskiej Akademii Dzieci w DSW, psycholog, coach, nauczyciel akademicki i ekspert DSW. (© fot. W. Bernacka, A. Rajczyba / DSW )

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o planowanych wydarzeniach.

DOPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA
Newsletter